Periyodik Bakım

Havuzunuzun periyodik olarak su değerlerini ve mekanik aksamının her zaman sorunsuz ve her zaman faal olması için, ERA Havuz tecrübeli elemanlarının belirli günlerde havuzunuzu ziyaret ederek gerekli su testlerinin yapımı, elektrik ve mekanik aksamların kontrolü, havuz taban temizliği ve filtre temizliği yaparak havuz kimyasallarını kullanıp 7gün 24 saat havuzunuzu hizmetinize sunmaktayız.

Neden Periyodik bakım ?  

Havuzların sürekli olarak temiz, berrak ve hijyenik olması gerekmektedir. Bunun için havuz bakımı oldukça önemlidir.

Periyodik bakımın önemi !

Havuz bakımında ilk olarak havuzun kimyasal yapısının düzeni sağlanmalıdır. Yani suyun kimyasal değerleri havuz için optimum düzeylerde tutulmalıdır. Diğer önemli bir hususta havuzdaki gözle görülebilen ve görülemeyen yabancı maddelerin, tozların, bakterilerin, mantarların uzaklaştırılmasıdır. İyi bir havuz bakımında bunlar en iyi şekilde sağlanmalıdır.

Diğer önemli bir noktada havuz suyunun analizidir. Havuz suyu belirli aralıklarla kontrol ettirilmeli, anormal bir durumun olup olmadığı saptanmalıdır. Buna göre havuza uygun havuz kimyasalları katılmalıdır.

Periyodik havuz bakımında bunların dışında özellikle filtre bakımları oldukça önem taşımaktadır. Filtre sistemi en iyi şekilde kurulmalı ve düzenli bakımları yapılmalıdır.Bu nedenle havuz bakımında filtre temizliğine ve bakımına da önem verilmelidir.

Yukarıda saymış olduğumuz tüm havuz bakımı koşullarını, ERA Havuz en iyi şekilde yerine getirmekte sizlere sağlıklı ve temiz bir havuz sunmaktadır.